Opis Projektu

„Korabkowe opowieści” to projekt literacki, którego celem jest wsparcie finansowe Schroniska dla Zwierząt w Korabiewicach Viva!

Nasze schronisko znajduje się na terenie Puszczy Mariańskiej pod Warszawą. Działa od wielu lat, jednak od 2012 roku przeszło pod opiekę Fundacji Viva! z racji poważnych zaniedbań, które miały miejsce wobec zwierząt znajdujących się na jego terenie.

Warto wspomnieć, że obecnie w schronisku przebywają nie tylko psy i koty, ale również liczne zwierzęta gospodarskie, m.in. konie, krowy, świnie, kozy, a także lisy. Łącznie przebywa u nas ok. 300 zwierząt.

Od 2012 roku zespół Schroniska stara się każdego miesiąca o zapewnienie możliwie najwyższych standardów jego funkcjonowania. Nie jest to łatwe z racji tego, iż placówka nie korzysta z dotacji gminnych i utrzymuje się wyłącznie z darowizn. Koszty utrzymania schroniska to ok. 130.000,00 zł miesięcznie. Jeden dzień jego funkcjonowania to 4.300,00 zł.

Szukając wsparcia dla naszych podopiecznych, sięgamy po pomysły niestandardowe. Takim są „Korabkowe opowieści”. Udało nam się namówić – na początek kilkunastu autorów i autorek  – na napisanie tekstu, którego inspiracją jest historia jakiegoś zwierzaka z naszego Schroniska. Nie oczekiwaliśmy koniecznie historii o tymże konkretnie zwierzaku, choć mogło tak być, chodziło głównie o to, by jego los stał się impulsem dla dowolnej historii literackiej.

Przy każdym tekście zamieszczamy zdjęcie zwierzaka – inspiracji oraz kilka słów na jego temat. Pamiętajcie jednak, że sam tekst stanowi zazwyczaj fikcję literacką. Choć nie zawsze. Wśród tekstów znajdziecie bowiem piękną historię o rodzinnym wolontariacie, która jest całkowicie prawdziwa.

Wszyscy Autorzy i Autorki napisali dla nas swoje teksty za darmo! Ich zaangażowanie oraz celność historii przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Każdy tekst, którego byłam pierwszym czytelnikiem z ramienia Schroniska, wywoływał łzy. To było najlepszą miarą ich wartości. Mam nadzieję, że i Wasze serca poruszą.

Chcemy, aby projekt się rozrastał. Staramy się pozyskiwać do niego kolejnych autorów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, kliknij tutaj.

Dzięki komu powstał projekt, możecie przeczytać tutaj.

 

JAK TEKSTY  POZYSKUJĄ FUNDUSZE?

Teksty są dla Was dostępne całkowicie bezpłatnie. Ale jeśli będziecie chcieli okazać wdzięczność pisarzowi/pisarce za Jego/Jej bezpłatną pracę, możecie przekazać darowiznę na rzecz Korabek.
Pod każdym tekstem znajduje się przycisk, który przekieruje na stronę płatności, gdzie można dokonać darowizny.

UWAGA: Teksty zamieszczone na naszej stronie są objęte prawami autorskimi. Właścicielem praw jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa, NIP: 5252191290, KRS: 0000135274, REGON 016409834.

Powielanie, rozpowszechnianie, publikowanie utworów bez uprzedniej zgody Fundacji jest zabronione.

 

UWAGA: NA stronie nie ma automatycznej aktualizacji dotyczącej Państwa wpłat. Robimy to ręcznie. Dlatego, jeśli dokonałeś/aś wpłaty, może to potrwać nawet 2-3 dni zanim dokonamy aktualizacji. W razie wątpliwości pisz: k.klimowicz@schronisko.info.pl.

Wybierz lub wpisz kwotę darowizny

Kwota: